Aukštis ties gogu: 166-170 cm
Krūtinės apimtis: 194 cm
Vidutinis svoris: 550 kg
Plaštakos apimtis: 21,3cm
Būdinga spalva: kaštoninė, bėra, ruda kerša, palša
Panaudojimas: jojimui
Kilmės šalis: Prūsija(Mažoji Lietuva), Vokietija
Originalus vardas: Trakehner
Trakėnai – tai viena seniausių šiltakraujų arklių veislių pasaulyje. Ji buvo išvesta rytų Prūsijoje, visai netoli Lietuvos buvusiame Trakėnų dvare, įkurtame 1732 metais, kaip kavalerijai ir kariniams pasirodymams skirta arklių veislė, turėjusi būti ir elegantiška, ir atspari atšiaurioms kariuomenės sąlygoms. Jai įtakos turėjo vietiniai arkliai, arabai, anglų grynakraujai, turkų žirgai, taipogi ir lietuviški žemaitukai.
Tuo pat metu trakėnai veisti ir vietinių ūkininkų, tad išsiskyrė du žirgų tipai: darbinis ir kavalerijos. Abiejų šių tipų palikuonys ir tapo moderniaisiais trakėnų žirgais.
Didžiulis Trakėnų žirgynas, kurio žemės siekė 6000 hektarų gyvavo iki Antrojo pasaulinio karo. Žirgų bandos gyvendavo laisvai, prižiūrimos raitų piemenų. Kiekvienas veisimui skirtas eržilas turėdavo po atskirą ganyklą ir arklininką. Jauni žirgai būdavo laikomi atskiromis bandomis, ir pradedami išjodinėti trejų metų. Jie privalėdavo išlaikyti specialius testus, kurie padėdavo nustatyti, kam individualus žirgas labiausiai tinkamas – kariuomenei, jojimui ir veislės pratęsimui. Geriausi žirgai, palikti veisimui, būdavo bandomi papildomai, ir šie bandymai trukdavo ištisus metus. Jie būdavo kinkomi, lenktyniaudavo, dalyvaudavo išjodinėjimo ir konkūro varžybose, ir galutinis sprendimas priklausydavo nuo jų pasirodymo, temperamento ir charakterio.
Paskutinis tikras trakėnas buvo Keith, gimęs 1944 metais, o miręs – 1976, išgyvenęs 35 metus. Atkurtoji žirgų veislė neturėjo savo tėvynės, todėl ji plėtojosi ir buvo saugoma tik tam specialiai sukurtų asociacijų dėka.Šiandien veislė yra saugoma Vokietijos valstybės, ir kasmet Vokietijoje vyksta trakėnų eržilų bandymai, kurie gan panašūs į senuosius – žirgai varžosi išjodinėjimo, konkūro, kroso rungtyse, yra teisiami pagal temperamentą, judesių kokybę. Tik praėję visus testus gauna leidimą veisimui.