Felo ponis

Aukštis ties gogu: 137-142cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: ?
Plaštakos apimtis: 20-22cm
Būdinga spalva: bėra, juoda, pilka, galimos nedidelės baltos žymės
Panaudojimas: universalus arklys
Kilmės šalis: Anglija
Originalus vardas: Fell Pony

Felo poniai – vietinė Anglijos aukštumų(angl. „Fell” raiškia kalvas) arkliukų veislė.  Jie glaudžiai susiję su kita vietine veisle – Dalo poniais, tačiau šie poniai yra mažesni ir kresnesni. Jie yra puikiai prisitaikę gyventi atšiauriose šiaurinės Anglijos sąlygomis, kalvotose ir sunkiai prieinamose vietovėse.

Apie 55 m. pr. Kr. romėnai, plėsdami savo imperiją, pasiekė Anglijos krantus. Su savimi jie atsigabeno ir savo žirgus, manoma, kad tai buvo fryzų žirgų protėviai. Vėliau, romėnams traukiantis iš Britanijos atgal į Romą, čia liko daug jų žirgų; tai daugiausia buvo eržilai. Jie imti kergti su vietiniais poniais, ir taip buvo padėta pradžia daugeliui Anglijos žirgų veislių: ne tik Felo poniams, bet ir žymiesiems Anglijos Juodžiams(iš kurių kilo Šairai), bei dabar jau išnykusiems Galovėjaus ir Feno poniams.
Felo poniai pasižymi savo ištverme, drąsa ir gebėjimu prisitaikyti, išlikti. Visada gyvenę atšiauriu klimatu pasižyminčioje Anglijos šiaurėje, šie poniai nėra lepūs bei nereikalauja daug priežiūros.
Felai ir dabar tebėra labai panašūs į fryzų žirgus ne tik savo išvaizda, bet ir išskirtiniais aliūrais. Kadangi tai žirgai, gyvenę kalnuose, turi puikų įgimtą balanso jausmą.