Amerikiečių jojamasis

Aukštis ties gogu: 150-160cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: 400-500 kg
Plaštakos apimtis: ?
Būdinga spalva: juoda, bėra, kaštoninė, pilka, bulana, kerša
Panaudojimas:  jojimui
Kilmės šalis: JAV
Originalus vardas: American Saddlebred

Amerikiečių jojamasis žirgas išvestas JAV, Kentukyje, plantacijų savininkų. XVIII a. Amerikiečių kolonistai sukryžmino Naraganseto eidininką(išnykusi veislė) ir anglų grynakraujį ir išvedė savo žirgų veislę. XIX a. ši veislė tapo žinoma kaip Kentukio jojamieji (Kentuky Saddler) ir buvo naudojama plantacijose dėl savo patogaus aliūro. Ji išsivystė į labai stilingą  žirgą: gražų kinkiniuose, pakankami stiprų atlikti žemės ūkio darbus, greitą varžytis lenktynėse. 1830m. buvo įlieta Morganų ir anglų grynakraujų kraujo, ir taip susiformavo Amerikiečių jojamojo žirgo veislė.

1839m. gimęs eržilas Denmark tapo veislės pagrindu – daugiau nei 60% šiandienos Amerikiečių jojamųjų žirgų kilę iš šio eržilo.
Pasibaigus Amerikos Civiliniam karui, kuriame šios veislės žirgai susilaukė pasisekimo, veislė pradėta vystyti kita linkme. Amerikiečių jojamieji tapo šou arkliais, garsiais savo impozantiškais judesiais.
Amerikiečių jojamasis išvestas taip, kad galėtų atlikti visas jam keliamas užduotis. Šou klasės žirgai pasižymi prašmatnumu, aukštu žingsniu, perdėta laikysena. Šie žirgai labai jautrūs ir budrūs.
Amerikiečių jojamieji turi penkis aliūrus: ne tik žingsnį, riščią, zovadą, bet ir slow-gait – keturtaktį aliūrą, pasižymintį labai aukštai keliamomis kojomis – bei rack – greitą keturtaktį aliūrą, kai arklys energingai kilnoja kelius. Amerikiečių jojamųjų arklių protėviams šie aliūrai buvo įgimti, tad ir šiandieniniai žirgai gali juos atlikti išmokinti arba iš prigimties.