Kitų tipų balnai

Australiškas balnas, įtakotas angliško balno, yra labai patogus joti ilgus atstumus, ilgą laiką ar dirbti jaunus žirgus. Tradiciškai jis buvo sukurtas atlaikyti sunkų darbą fermose, su galvijais. Pavarža, einanti per balno viršų, prideda dar daugiau saugumo. Tradiciškas australiškas balnas neturi rago, tačiau išvaizda gali varijuoti priklausomai nuo modelio.

 
Berėmis balnas visiškai neturi medinio ar plastikinio rėmo. Jis sukurtas maksimaliam raitelio ir žirgo komfortui ir tinka įvairiems žirgams ir įvairioms sporto šakoms.

Ispaniškas(Vaquero) balnas, kilęs tiesiogiai iš arabiškų balnų, o naudotas Iberijos pusiasalio piemenų, yra labai patogus. Ir šiandien jis naudojamas ne tik piemenų, bet ir ispaniško išjodinėjimo – Doma Vaquera – raitelių. Specialios tradicinės balnakilpės daromos iš metalo, o komfortui padidinti balnas apdengiamas ir avikailiu.

Šoninis balnas naudojamas neįprastam jojimo būdui, neapsižergiant arklio. Moterys, kad atrodytų elegantiškiau, senovėje ant žirgo sėdėdavo šonu, t.y. abi jos kojos būdavo tik vienoje arklio pusėje. Siekiant išlaikyti pusiausvyrą, vidinė koja buvo permetama per balno ragą. Tokio balno sėdynė plokštesnė nei įprasto, yra tik viena balnakilpė.

Dvigubas balnas gali padėti mokinti joti vaikus, kartu juos pasiimti į žygį. Egzistuoja įvairiausi variantai – angliško ir vesterniško stiliaus, mažesnis balnas priekyje ar gale.