Belgijos sunkusis, Brabantas

Aukštis ties gogu: 162-173cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: 900 kg
Plaštakos apimtis: ?
Būdinga spalva: kaštoninė, bėra, rauda, pelėka
Panaudojimas:  darbui, kinkymui, šou
Kilmės šalis: Belgija
Originalus vardas: Brabançon, Brabant

Belgijos sunkieji yra kilę iš Brabanto regiono(dabartinė Belgija). Iki XIX a. kiekvienas regionas turėjo po savo vietinę arklių veislę, tad ne išimtis ir šis sunkusis arklys, puikiai atitikęs vietinių ūkininkų poreikius.

Iki 1940m. Brabantas ir Belgų sunkusis buvo viena ir ta pati veislė, tačiau ėmus eksportuoti ir veisti šiuos arklius JAV, atsirado daugiau skirtumų. Amerikoje veisti arkliai, vadinami Brabantais, pasižymėjo lengvesne, sausene konstitucija, buvo aukštesni – pagal leistinus standartus, jų ūgis galėjo siekti net iki 1,90 m.

Šios veislės arklio galva palyginus nedidelė ir elegantiška. Kūnas kompaktiškas; nugara trumpa, plati, pasturgalis stiprus. Kojos trumpos ir stiprios, kanopos vidutinio dydžio, šepetėliai nedideli.

Didžiausias pasaulyje Belgų sunkusis arklys buvo vardu Bruklin Siupremas(Brooklyn Supreme), svėręs 1,450kg ir buvęs 1,98m aukščio. Šiandien aukščiausiu šios veislės atstovu laikomas kastratas Radaras(Radar), kuris yra 2,02 m aukščio ir sveria 1,090 kg.
Šios veislės arkliai yra labai stiprūs – gali traukti nežmoniškus svorius – JAV vykusioje parodoje dviejų arklių kinkinys nutraukė 7,700 kg šiek tiek daugiau negu du metrus. Pora traukusių arklių svėrė 2,200kg.