Kaigerio mustangas

Aukštis ties gogu: 137-157 cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: 300-350kg
Plaštakos apimtis: ?
Būdinga spalva: bulana, pelėka, rečiau bėra, juoda, dereša
Panaudojimas: jojimui
Kilmės šalis: Šiaurės Amerika
Originalus vardas: Kiger mustang

Kaigerio mustango genetinis tipas atrastas 1977m tarp vietinių JAV mustangų. Tarp pervaromų arklių buvo pastebėta grupė išoriškai panašių arklių. DNR testas atliktas Kentukio universitete parodė šių mustangų ryšį su senaisiais Ispanų arkliais, į Ameriką atgabentais XVII a. Buvo sutarta, kad tokios arklių grupės būtų atskirtos nuo kitų, idant išsaugoti šią veislę. Buvo atskirtos dvi, septynių ir dvidešimties individų, grupės.

Kaigerio mustangas – jau susiformavusi veislė, besivysčiusi kartų kartas. Daug šiandieninių Kaigerio mustangų genealogija gali būti atsekta iki vienintelio eržilo, pavadinto „Mesteño“, ispaniškai reiškiančio paklydusį, sulaukėjusį. Mesteno ir buvo vienas tų arklių, pagautų 1977 metais.

Paprastai Kaigerio mustangas būna bulanos spalvos ir turi primityvias žymes: zebro dryžius ant kojų ir juodą juostą išilgai nugaros. Galva vidutinio dydžio, griežtų bruožų, didelėmis akimis. Krūtinė gili, sudėjimas raumeningas. Nugara trumpa ir plati, kanopos kompaktiškos. Šie arkliai mitrūs, protingi, drąsūs, taip pat ir ramūs ir patikimi, tad puikiai tinka ne tik pasijodinėjimui, bet ir sportui.