Haflindžerio ponis, Avelinezas

Aukštis ties gogu: 140-150cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: ?
Plaštakos apimtis: ?
Būdinga spalva: kaštoninė, sarta
Panaudojimas:   jojimui, kinkymui
Kilmės šalis:  Austrija, Italija
Originalus vardas: Haflinger, Avelignese

Moderni Avelinezų veislė susiformavo Austrijos ir Šiaurės Italijos kalnuose XIX amžiaus gale. Tiksli šių ponių veislės kilmė yra nežinoma, bet istorija arklius regione fiksuoja jau viduramžiais. Šiandieninę ponių išvaizdą labai įtakojo arabų bei kitų europietiškų veislių žirgų kraujas.

Eržilas pradininkas, vardu 249 Folie, gimė 1874 metais, o 1904 metais buvo suformuotas ir pirmasis veisėjų kooperatyvas. Šiandien visi Haflindžerio veislės poniai yra Folie palikuonys.

Pasauliniai karai bei didžioji depresija taipogi padarė įtaką veislei – žirgų skaičius tiek sumažėjo, kad imtasi veisti ir ne pačius geriausius individus, idant veislė būtų išsaugota. Karo žirgų paklausa taipogi įtakojo veisimo kryptį.
1947 metais, kai veislei nebegrėsė išnykimas dėl individų sumažėjimo bei intensyvaus kryžminimo, veislės knyga buvo uždaryta. Vėliau šia veisle susidomėta ir kitose Europos šalyse. Avelinezų skaičius augo iki 1990 metų – kai bendrai paėmus, visų Europos arklių populiacija menko. 2005 metais buvo beveik 25 000 šios veislės arklių.

2003 haflindžerio veislės kumelaitė Prometėja (Prometea) tapo pirmuoju pasaulyje klonuotu arkliu.