Hanoveris

Aukštis ties gogu: 160—175cm
Krūtinės apimtis: 185—210cm
Vidutinis svoris: 600—700kg
Plaštakos apimtis: 20,5—23,5cm
Būdinga spalva: Bėra, juoda, kaštoninė, kartais širma. Dažnos įvairios žymės
Panaudojimas: yra du tipai: jojamasis ir važiuojamasis
Kilmės šalis: Vokietija
Originalus vardas: Hannoveraner

Hanoveriai- tai viena seniausių, plačiausiai paplitusių ir geriausių šiltakraujų arklių veislių, kurios atstovai ne kartą dalyvavo Olimpinėse žaidynėse ir kitose aukšto lygio varžybose.
Išvesti kaip kinkomieji arkliai Hanoverio provincijoje, Žemutinėje Saksonijoje, hanoveriai, įliejus anglų grynakraujų kraujo, tapo puikiais jojamaisiais žirgais. Tačiau šių žirgų ištakas galima atsekti net iki 1735 m, kai Anglijos karalius George II pradėjo veisti arklius, kryžmindamas vietines kumeles su Holšteinais,Anglų grynakraujais, Klivlendo bėriais, Neapolio, Prūsų, Andalūzijos žirgais bei Meklenburgais. XVIII a. pabaigoje Hanoveriai jau buvo žinomi kaip aukštos klasės kinkomieji arkliai.
1844 m. išleistas įstatymas, jog tik praėję specialius egzaminus eržilai gali būti naudojami kergimui. Po maždaug dvidešimties metų veisėjai įkūrė ir savo bendruomenę, o 1888m. pasirodė ir veislės knyga. Hanoveris tuo metu jau buvo tapęs populiariausia kinkomųjų ir karo žirgų veisle Europoje.
Po Pirmojo Pasaulinio karo, sumažėjus žirgų poreikiui, imta veisti Hanoverius, tinkamus ne tik jojimui ar kinkymui, bet ir žemės ūkio darbams. Dar vėliau, kai ėmė kilti sportinių žirgų paklausa, veisėjai vėl lanksčiai prie to prisitaikė, įliedami šiek tiek Anglo-arabų ir trakėnų žirgų kraujo. Veislės pasisekimą lėmė ir griežta atranka, didelė žirgų populiacija ir veisėjų sugebėjimas prisitaikyti prie permainų.
Šiandien veisiami tikrai geros kokybės žirgai, paklausūs  ir konkūre, ir išjodinėjime ir kitose sporto šakose. Plačiai žinomi išjodinėjimo žirgai – Salinero, Satchmo 78, Sunrise, Bonaparte 67, Brentina ir Wansuela Suerte.  Konkūro – Shutterfly(nuo Silvio) ir For Pleasure(nuo Furioso II).
Aukščiausias Lietuvos žirgas — 184cm ties gogu Hanoverio veislės žirgas Greizenas, gimęs 1985m. Žagarės valstybiniame žirgyne, nuo 1992m. Greizenas tarnavo Šiaulių r. raitojoje policijoje, vėliau parduotas Vokietijoje.