Belgų šiltakraujis

Aukštis ties gogu: 150-170cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: ?
Plaštakos apimtis: ?
Būdinga spalva: kaštoninė, bėra, juodbėra, juoda, pilka
Panaudojimas: jojimui
Kilmės šalis: Belgija
Originalus vardas: Belgisch Warmbloed Paardenstamboek, BWP

Arklių augintojai Nyderlanduose, Vokietijoje ir Prancūzijoje jojamuosius žirgus veisė ilgus šimtmečius, tačiau Belgijoje, norint apsaugoti Brabanto arklių veislę, iki 1950 m. nebuvo leidžiama veisti jojamųjų žirgų. Vėliau, kuriant savą jojamų žirgų veislę, buvo naudojami konkūriniai žirgai iš Nyderlandų bei Prancūzijos.
Išvaizda Belgų šiltakraujis panašus į Holšteiną, Prancūzų jojamajį, Danų šiltakraujį ir Hanoverį. Tai modernus ir gražiai sudėtas arklys.
3-4 metų amžiaus eržilai licenzijuojami. Testas susideda iš veterinarinės apžiūros, sudėjimo įvertinimo, šoklumo per kliūtis be raitelio ir sugebėjimų po balnu. Žirgai, nesurinkę reikiamo taškų skaičiaus, nerašomi į kilmės knygas. Idant išlaikytų savo pozicijas kilmės knygoje, žirgai turi dalyvauti specialiose jaunų žirgų konkūro varžybose. Kumelės taip pat dalyvauja panašiose apžiūrose, tik nereikalaujama jų gebėjimų po balnu.
Šiandien belgų šiltakraujai yra vieni geriausių konkūrinių žirgų. 2010 metais šie žirgai užėmė ketvirtąją vietą konkūrų reitinguose po KWPN, prancūzų jojamųjų bei holšteinų.

Žymūs veislės atstovai

Big Ben(1976 – 1999) buvo vienas garsiausių žirgų konkūro istorijoje. Laimėjo daugiau nei 40 Grand Prix varžybų, taipogi du kartus iš eilės ir Pasaulio Taurės čempionatą. Sulaukęs 18 metų, po 11 metų nepakartojamos karjeros, žirgas gavo užtarnautą pensiją. Big Ben tapo Kanados ikona, paštas netgi išleido specialų ženkliuką su jo atvaizdu, jis taipogi tapo vienu iš dviejų žirgų, patekusių į šalies sporto Šlovės Sieną. 23 metų žirgas buvo užmigdytas dėl sunkios būklės, sukeltos dieglių.