Konkūro istorija
Konkūras yra palyginti nauja žirginio sporto šaka. Jo ištakas galima rasti Anglijoje, kur
XVIIIa, įsigaliojus Aptvėrimo aktui, kuriuo vadovaudamiesi turtingi žemvaldžiai apsitvėrė savo žemės sklypus, lapių medžioklių dalyviai gavo naują užduotį – įveikinėti kelyje pasitaikiusias tvoras. Taip atsirado poreikis išmokyti žirgą tiksliai ir techniškai įveikti kliūtis.
Ankstyvosios oficialios varžybos vyko Prancūzijoje, kurių metu dalyviai jojo per laukus, įveikinėdami kliūtis. Šis sportas nepritraukė žiūrovų, nes jie negalėjo matyti duetų šuolių. Greitai buvo sugalvota tvoreles sustatyti arenoje. Tokį sportą buvo imta vadinti lepping – pažodžiui, išvertus iš prancūzų kalbos, „šuoliais“. 1869m. „žirgų šuoliai” buvo viena žymiausių rungčių Dublino žirgų varžybose. Po penkiolikos metų Lepping varžybos jau vyko ir Britanijoje, o 1900 metais ši sporto rūšis buvo įtraukta ir į daugumą svarbių žirginio sporto varžybų. Moterys, jojusios su šoniniu balnu, taip pat galėjo dalyvauti varžybose, tik atskiroje kategorijoje.
Tuo metu Italijos ir Prancūzijos kavalerijos mokyklos bei Ispaniška mokykla Vienoje praktikavo kitokią, labiau tradicišką raitelių sėdėseną: šokant per kliūtį ji buvo labai gili, su ilgomis kilpomis. Galbūt šis jojimo stilius ir buvo saugesnis raitelio atžvilgiu, bet apsunkino arklio galimybę valdyti ir naudoti savo kūną norint peršokti kliūtis. Jojikas viso šuolio metu stengėsi išlikti tiesus ar lenktis atgal, kojas ilgose kilpose tiesė į priekį ir tempė arklio pavadžius į save. Taip norėta „saugoti arklio kojas”: pagal šią teoriją, arklys turėdavo ant žemės nusileisti pirma galinėmis kojomis arba visomis keturiomis kartu, kad nebūtų apkraunamos priekinės. Tai arkliui sukeldavo nepatogumą, o kartais ir skausmą.
Federico Caprilli(1868-1907), italų kavaleristas, įvedė visiškai kitokią sėdėseną—tokią, kokia naudojama šiandien. Jis teigė, kad pagrindinis raitelio uždavinys—priderinti savo svorio centrą prie žirgo. Ankstesnieji jojikai elgdavosi atvirkščiai: jų svorio centras buvo už žirgo, o šis per jėgą turėdavo derintis prie raitelio.