Alter Real

Aukštis ties gogu: 150-160cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: 400-450 kg
Plaštakos apimtis: ?
Būdinga spalva: bėra, kaštoninė, juodbėra, pilka
Panaudojimas:  jojimui, kinkymui
Kilmės šalis: Portugalija

Šios veislės pavadinimas – kaimo Alter do Chão, kuriame išveisti šie žirgai, ir Portugališko žodžio „karališkas“ – real – mišinys. Alter Real – barokinė ir eiltinė žirgų veislė, glaudžiai susijusi ir su Lusitanų žirgais.

XVIII amžiuje buvo imtasi veisti žirgus karališkosioms arklidėms Lisabonoje, t.y. tinkančius ir portugališkam klasikiniam jojimui, ir kinkymui. Žirgai pradėti veisti iš 300 andalūzų kumelių, importuotų iš Ispanijos ir arabų eržilų.
Vėliau, karo metu, geriausi žirgai buvo paimti Napoleono pajėgų, o 1834m. buvo įsakyta žirgyną išvis uždaryti. Vėliau nesėkmingai bandyta atgaivinti veislę įliejant Hanoverių, Normandų, ir anglų žirgų kraujo, o ypač blogą įtaką padarė arabų žirgų kraujas. XIX a.pr. kryžminimas su Andalūzais pataisė padėtį.

Kai Portugalijoje atėjo galas monarchijai, nebereikalingi tapo ir Alter Real. Juos nuo išnykimo išsaugota tik per plauką – Ruy d’Andrade, vienas geriausių Portugalijos raitelių ir žirgų entuziastų, sugebėjo išsaugoti nedidelę šių žirgų bandą ir juos veisti. Nors šiandien Alter Real žirgų kiekis nedidelis, jiems nebegresia išnykimas.

Alter Real – puikių judesių, dailūs barokiniai žirgai. Jų kaklas riestas, raumeningas, trumpas ir natūraliai nešamas aukštai. Kūnas trumpas, uodega išaugusi žemai, galvos profilis panašus į Andalūsų ar Lusitanų. Šie žirgai puikiai tinka klasikiniam išjodinėjimui.