Brembis

Aukštis ties gogu: ?
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: ?
Plaštakos apimtis: ?
Būdinga spalva: visos
Panaudojimas: turizmui, prijaukinus – jojimui, eksportuojamas į Europą mėsai
Kilmės šalis: Australija
Originalus vardas: Brumby

Brembiai – tai Australijos žemyne laisvai gyvenantys sulaukėję arkliai. Jų daugiausia randama Australijos Alpėse bei šiaurinėje žemyno dalyje.

Brembiai kilo iš ištrūkusių ar paleistų į laisvę arklių. Australijoje veisiami arkliai buvo naudojami darbui fermose, jojimui, lenktynėms.
 Ganyklos buvo menkai aptvertos, nebuvo daug piemenų, todėl daug arklių ištrūko į laisvę. Kai kurie žirgai buvo paleisti, kai jų vietą užėmė mašinos. Laukinių arklių skaičius padidėjo ir po Pirmojo pasaulinio karo, kai daug karo žirgų tapo nebereikalingais.

XIX a. pr, įsigalėjus žirgų lenktynių sportui, į Australiją buvo importuota ir anglų grynakraujų bei arabų žirgų, papildžiusių vietinių – tame tarpe ir sulaukėjusių – arklių genofondą.
Šiuo metu Australijoje yra didžiausia sulaukėjusių arklių populiacija(maždaug 400 000 individų)pasaulyje, ir kasmet, jei nėra sausros, populiacija padidėja 20%. Brembiai laikomi kenkėjais ir jų skaičius reguliuojamas. Manoma, kad jie nutrypia žolę, kenkia pasėliams bei miškams. Vis dėlto, vis didėja ir Brembių gynėjų skaičius, vyksta įvairios programos jų prijaukinimui ir išsaugojimui.