Kabardinas

Aukštis ties gogu: 145-155cm
Krūtinės apimtis: 180cm
Vidutinis svoris: ?
Plaštakos apimtis: 20cm
Būdinga spalva: rauda, bėra, retai – juoda
Panaudojimas: jojimui
Kilmės šalis: Šiaurės Kaukazas – Rusija ir Gruzija
Originalus vardas: Карабахская, Kabarda

Kabardinas – vietinis Šiaurės Kaukazo arklys, randamas Kabardo-Balkar Autonominėje respublikoje(Rusija). Jo vystymąsi įtakojo daugelis veislių – stepių, Karabacho, Persų ir Turkmėnų arkliai. Kabardino arkliai yra laikomi tabūnuose, visada gryname ore. Žiemą jie ganosi kalnų, o vasarą – žemumų ganyklose.

Kabardinai puikiai prisitaikę prie gyvenimo kalnuose, yra greiti ir išvermingi. Šios veislės greičio rekordas yra 1600 metrų per 1min54s, ir 50km per 1val, 41min ir 25s.
 Kabardinai taipogi yra gan tvirtos konstitucijos: galva gali būti ir šiurkštaus sudėjimo, su kumpu profiliu, ilgomis ausimis, kaklas vidutinio ilgio, tiesus ir raumeningas, gogas vidutinio aukščio ir ilgas. Nugara trumpa ir tiesi, strėnos raumeningos, pečiai nuožulnūs. Kojos teisingo statymo, kanopos kietos. Nors kailis netankus, karčiai ir uodega gali būti tankesni, galimi ir šepetukai ant kojų.
Veislę sudaro keturios linijos. Nauja grupė – anglo-Kabardinas – buvo neseniai sudaryta sukryžminus Kabardos arklius su anglų grynakraujais.