Kailio žymės

Žymėmis vadinamos įgimtos dėmės ir juostos, kurios būna įvairaus dydžio ir formos ant arklio galvos, galūnių ir liemens. Jos būna baltos arba tamsios spalvos – tamsesnės negu pagrindinė arklio spalva. Paprastai jos nurodomos arklio pase, nes nesikeičia visą gyvenimą, ir gali padėti identifikuoti gyvulį.

Snukio žymės

Žvaigždė

Žvaigždė

Tai didesnė ar mažesnė, bet ryški baltų plaukų dėmė kaktoje. Gali
būti apvalios, ovalinės, pailgos, įpjovos, kylio, trikampio, kitokios formos žvaigždės.
Įkirpimas

Įkirpimas

Tai balta dėmelė tarp šnervių.
Brūkšnys

Brūkšnys

Siaura balta juosta priekinėje galvos dalyje. Brūkšnys gali būti
 siauras ar platesnis, lygus arba banguotas, ištisinis arba su pertrūkiais, ilgesnis arba 
trumpesnis.
Laukas

Laukas

Tai plati balta juosta, apimanti beveik visą priekinę galvos dalį.
Baltasnukis

Baltasnukis

Baltas laukas apima visą kaktą, o šnervės ir snukis visiškai balti. Kartais baltos gali būti tik lūpos.
Žilutė

Žilutė

Tarp pagrindinės spalvos įsimaišę baltos spalvos kuokšteliai, nesudarantys ryškios dėmės.

Kojų žymės

Pusvainikis, apynagė – balta žymė palei kanopos kraštą.
Vainikas arba balta čiurna – balto plauko žymė nuo kanopos iki čiurnos.
Puskojinė – balta žymė, besitesianti per pusę kojos apatinės dalies.
Kojinė, arba balta koja, tęsiasi nuo kanopos iki kelio.

Kitos žymės

Tamsesnės dėmės

Tamsesnės dėmės

Tamsesnės dėmės, „prakaito“ dėmės – neaiškios kilmės tamsesnės dėmės ant kailio, neįgimtos, t.y. gali atsirasti ir išnykti. Paprastai matomos ant kaštanų ar palomino spalvos arklių.
Apsiuvimas

Apsiuvimas

Apsiuvimas – (angl. lacing). Kartais tokios dėmės primena vandens mirguliavimą arba žirafos kailį. Vadinamos jos taip pat įvairiai: marble (marmuras), lacing, giraffe (žirafa). Išsivysto per tam tikrą laiką. Prigimtis nežinoma.
„Kraujo“ dėmės

„Kraujo“ dėmės

tai didelė šlakuoto kailio dėmelių koncentracija vienoje vietoje. Randamos tik ant pilkų žirgų, ypač arabų. Dėmė gali plėstis arkliui augant.
Rainumas

Rainumas

Ne tik katės ir šunys gali būti raini, bet ir arkliai. Tai labai retas reiškinys. Intensyviausias rainumas būna ant kaklo, pečių ir korpuso. Kartais rainumą galima sumaišyti su įvairiomis raukšlėmis, išsišėrimu ir pan.
Baltos dėmelės

Baltos dėmelės

Angl. birdcatcher, tetrarch. Mažos, maždaug trintuko dydžio baltos dėmelės, išsimėčiusios ant viso kūno, gali būti viena ar kelios. Jų kilmė nežinoma, paprastai pasitaiko tarp anglų grynakraujų ir akhaltekų.

Nenatūralios žymės

Įdagai naudojami pažymėti tam tikrus individus – arba pagal veislę(pavyzdžiui, trakėnai, hanoveriai, Dartmūro poniai turi specifinius įdagus) arba pagal savininką. Įdagas padaromas lauže arba specialiame kaitintuve įkaitintu metaliniu ženklu. Jis išdegina odą, ir ten nebeauga plaukai.
Humaniškesnis būdas žymėti gyvulius – šaldant sausu ledu ar skystu azotu. Azotas pakeičia plauko pigmentą gaminančias dalis, ir žymėjimo vietoje atauga balti plaukai. Žymėjimo vietoje nuskutami plaukai, ir atšaldytas „įdagas“ priglaudžiamas prie odos. Jis laikomas priklausomai nuo kailio spalvos: tamsiems arkliams trumpiausiai, o šviesiems ilgiausiai. Deja, toks žymėjimas yra brangesnis ir mažiau nuspėjamas, sunku jį įžiūrėti, kai plaukas ilgas(žiemos metu).
Arkliai dažnai gali būti identifikuoti ir iš kitokių žymių, likusių nuo traumų ir sužeidimų: derešų arklių plaukas sužalojimo vietoje atauga tamsesnis, be baltų plaukų priemaišų, taip pat visiems arkliams nuo balno, pakinktų pritrynimo ar kitokių sužalojimų vietoje atauga balti plaukai.

Trakėnų veislės įdagas

Azoto įdagas