Klaidesdeilas

Aukštis ties gogu: 163—180cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: 700-850kg
Plaštakos apimtis: ?
Būdinga spalva: bėra, kaštoninė, juoda, dereša
Panaudojimas: kinkymui, darbui
Kilmės šalis: Škotija
Originalus vardas: Clydesdale

Klaidesdeilų žirgų veislė buvo suformuota Škotijoje, Klaidesdeilo regione. Šie žirgai buvo veisiami darbui fermose ir didesnių miestų transportui (arkliniams vagonams) traukti. Taipogi jie buvo ir tebėra naudojami kaip būgnininkų žirgai Britų Karališkojoje kavalerijoje, bei traukia Budweiser alaus daryklos vagonus, žinomus visame pasaulyje.

Kaip ir visos žirgų veislės, Klaidesdeilai perėjo kelis laikotarpius, kai keitėsi jų išvaizda. Anksčiau(1920-1930m.) paklausūs buvo labiau kompaktiški arkliai, vėliau – didesni ir judresni. Dabartiniai arkliai tvirti ir aukšti – nuo 160cm, ir sveria iki 850kg. Kai kurie suaugę eržilai ir kastratai gali būti dar aukštesni ir sverti iki tonos.

Klaidesdeilas yra aktyvių judesių. Pagal standartus, koja keliama turi būti aukštai ir taip, kad jos padą galėtų matyti už arklio stovintis žmogus. Taip pat pageidautina, kad kojos būtų statomos labiau į vidų, o ne į išorę.

Klaidesdeilai turi plačią kaktą(ties akimis), tiesų profilį, plačias prusnas, dideles šnerves. Akys protingos, skaidrios, ausys didelės. Kaklas ilgas, riestas, gogas aukštas. Nugara turėtų būti trumpa, su plačiai išsišovusiais šonkauliais. Arklys turėtų turėti ilgas kojas, plačias kulkšnis ir didelius kelius. Bendras įspūdis –stiprus ir aktyvus, bet ne storas, stambus arklys.

Klaidesdeilai dažnai turi baltas žymes ant kojų ir snukio. Dažnai pageidaujama, kad arklys turėtų keturias kojines ant kojų ir būtų laukas arba baltasnukis. Vis dėlto, varžybose lygiaverčiais laikomi arkliai ir su žymėmis, ir be jų. Klaidesdeilams taip pat būdingos „plunksnuotos“ kojos – ilgi kojų šepetėliai.