Fryzas

Aukštis ties gogu: 160-170cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: ?
Plaštakos apimtis: 19—20cm
Būdinga spalva: juoda be žymių
Panaudojimas: jojimui, kinkymui
Kilmės šalis: Nyderlandai
Originalus vardas: Friesian, Belgian Black

Fryzai – viena seniausių arklių veislių Europoje, žinoma jau nuo viduramžių, kilusi  iš Fryzijos Nyderlanduose. Jie buvo naudojami kaip riterių žirgai, o vėliau, įliejus andalūzų kraujo, fryzas tapo kinkomuoju arkliu. Šios veislės arkliai taip pat buvo naudojami Prancūzijos ir Ispanijos aukštojo išjodinėjimo mokyklose. Dėl mechanizacijos bei pramonės perversmo XIX a. šie arkliai buvo beveik išnykę. Paskaičiuota, jog prieš I pasaulinį karą buvo likę tik trys eržilai. Veislė buvo atgaivinta įliejant Oldenburgų arklių kraujo. Šiandien jie vėl įgauna populiarumo kaip puikūs kinkomieji arkliai.
Vienintelė leistina spalva – juoda, be jokių žymių išskyrus žvaigždutę kaktoje. Fryzai iš kitų arklių veislių išsiskiria ne tik juodu kailiu, bet ir banguotais karčiais ir uodega, kurie tradiciškai nekerpami. Fryzams taip pat būdingi ilgi šepetėliai ant kojų. Ši veislė apibūdinama kaip „barokiško sudėjimo“: arkliai pasižymi ispaniško tipo galva, ilgu, riestu kaklu, kompaktišku, raumeningu kūnu su nuolaidžiu pasturgaliu ir žemai išaugusia uodega.Galūnės palyginti trumpos ir stiprios.
Fryzas sudaro raumeningo, bet elegantiško arklio įspūdį. Pasižymi gyva risčia su aukštai keliamomis kojomis. Tai aktyvus, norus, bet kartu ir švelnus arklys.
Šiandien yra skiriami du arklių tipai – barokinis(klasikinis) ir modernusis(sportinis).