Rusų sunkusis

Aukštis ties gogu: 150cm
Krūtinės apimtis: 193cm
Vidutinis svoris: 550-700kg
Plaštakos apimtis: 22cm
Būdinga spalva: kaštoninė, retesni rudi atspalviai ir juoda
Panaudojimas: darbui, kinkymui
Kilmės šalis: Rusija (SSRS)
Originalus vardas: Русский тяжеловоз

Rusijos sunkusis buvo išvestas siekiant pagerinti žemės ūkio išteklius. Reikėjo nedidelio, kompaktiško, bet stipraus, greito, ekonomiško arklio. Ši veislė buvo išvesta kryžminant rusų kumeles su šiltakraujais ir sunkiaisiais arkliais: Orlovo ristūnais, Peršeronais, Ardėnais. Veislė patvirtinta 1952m.
Rusų sunkiųjų kumelės taip pat naudojamos gauti kumysą. Šie arkliai subręsta daug anksčiau nei kitos sunkiųjų arklių veislės. 18 mėnesių arklys paparastai pasiekia 95% suaugusiojo aukščio ir 75% suaugusiojo svorio. Trijų metų arklys jau būna visiškai subrendęs.

Rusų sunkusis arklys paprastai yra nedidelis ir raumeningas, tankių karčių ir uodegos. Kojos su mažais šepetėliais. Šie arkliai dėl trumpų kojų puikiai tinka traukti sunkius krovinius. Rusų sunkieji yra ramaus charakterio, bet gali būti vikrūs ir energingi, puikiai dirba ir nelygioje teritorijoje. Šie arkliai yra atsparūs šalčiui ir gali patraukti sunkesnį krovinį (atsižvelgiant į kūno masę) negu bet kuri prieš tai SSRS išvesta arklių veislė. Yra du veislės tipai: Uralo ir Ukrainos, 6 eržilų linijos, dabar formuojama septinta.