Dartmuro ponis

Aukštis ties gogu: 127cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: ?
Plaštakos apimtis: ?
Būdinga spalva: bėra, juoda, pilka, kaštoninė, juodbėra, dereša
Panaudojimas: jojimui
Kilmės šalis: Anglija
Originalus vardas: Dartmoor Pony

Žinoma, kad Dartmuro pelkėse, Anglijoje, arkliai gyvena jau labai seniai – yra įrdomymų, kad čia būta arklių jau neolito laikotarpiu. Viduramžiais šie vietiniai arkliukai buvo pagrinde naudojami krovinių transportavimui pelkėse.
1789 – 1832 metais norint sukurti puikų ponį darbui šachtose, Dartmuro poniai pradėti kryžminti su Šetlando poniais, ir tai lėmė didelį grynakraujų ponių skaičiaus sumažėjimą. Kai šachtos buvo uždarytos, poniai buvo pradėti naudoti žemės ūkyje, bet didžioji dalis jų buvo paleista į laisvę.

1900 – 1960 metais šie poniai buvo veisiami kalėjimuose ir naudojami gaudyti pasprukusius kalinius. Pirmasis ir Antrasis pasauliniai karai labai sumažino ponių skaičių. Po Antrojo pasaulinio karo buvo užregistruota tik saujelė Dartmuro ponių. 1930 metais buvo užregistruota 25,800 ponių, o dabar jų yra tik apie 5000.

Šiandien didelė dalis ponių ganosi Dartmuro pelkėse ir ganyklose, priklausančiose vietiniams ūkininkams. Arklių bandos padeda palaikyti sveiką vietinę ekosistemą, ir taipogi yra gražus reginys turistams.