Amerikos Paintas

Aukštis ties gogu: 150-160cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: ?
Plaštakos apimtis: ?
Būdinga spalva: kerša
Panaudojimas:  jojimui
Kilmės šalis: JAV
Originalus vardas: American Paint

Amerikos Paintų arkliai kilę iš Quarterio ir anglų grynakraujų arklių. Šiandien Paintas savo išvaizda turi būti panašus į Quarterio arklį: neaukštas, bet raumeningas, su stipriu pasturgaliu, gebantis greitai bėgti trumpus atstumus.
Nors veislei labai svarbi spalva, atsižvelgiama ir į žirgų kilmę: jų tėvai turi būti registruoti Amerikos Painto arklių asociacijoje, Amerikos Quarterio arklių asociacijoje arba Anglų grynakraujų žirgų žokėjų klube. Kartais į veislės knygą užregistruojami ir vienspalviai arkliai, jei jie atitinka visus kitus kriterijus.
Gražiai gamtos išmarginti, šios veislės arkliai kilo iš Ispanų konkistadorų arklių, atvežtų į Ameriką. Kaip žinoma, kai kurie jų paspruko į laisvę ir apsigyveno Amerikos lygumose. Jie buvo vertinami ir indėnų, ir kaubojų. Sugauti ir prijaukinti, jie buvo naudojami bizonų medžioklėms, keliaudavo tūkstančius kilometrų paskui galvijų bandas.
Per ilgą veisimo laiką žirgų sudėjimas ir galimybės vis gerintos. Kiekviena karta perduodavo savo vaikams gražią keršą spalvą. Šiandien geras sudėjimas, protingumas ir noras bendradarbiauti padarė Paintą puikiu ir populiariu jojamuoju žirgu, tinkančiu daugeliui disciplinų.