Batakas

Aukštis ties gogu: 130 cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: ?
Plaštakos apimtis: ?
Būdinga spalva: visos
Panaudojimas: jojimui
Kilmės šalis: Indonezija
Originalus vardas: Batak

Šie žirgai kilę iš centrinės Sumatros, manoma, kad jų protėviai buvo Mongolų ir arabų arklių palikuonys. Ir vėliau, siekiant pagerinti šią veislę, buvo vis įliejama arabų žirgų kraujo. Batako poniai šiandien yra selektyviai veisiami Indonezijos vietinių ir naudojami kitoms vietinėms veislėms gerinti.
Šie poniai yra liekni, bet stiprūs ir sveiki. Bendrai, tai puikiai sudėti arkliai, ir tik gero pašaro trūkumas dažnai turi įtaką jų vystymuisi. Šių ponių galva nedidelė, tiesaus ar šiek tiek lenkto profilio. Kaklas plonas ir trumpas, gogas žymus. Nugara paprastai ilga, strėnos nuožulnios. Uodega išaugusi gan aukštai.
Anksčiau šios veislės poniai buvo naudojami kaip aukojamieji gyvuliai dievams, o šiandien – jojimui. Dėl arabų arklių įtakos Batakai – energingi, nors juos puikiai gali suvaldyti ir vaikai. Šiandien jie naudojami ir vietinėse lenktynėse.
Batako ponis yra viena iš aštuonių vietinių Indonezijos arklių veislių(kitos – Delio, Gayoe, Balio, Javos, Timūro, Sumbos ir Sumbavos poniai), ir yra labiausiai panašus į Delio ponius.