Aukštis ties gogu: 150-155cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: ?
Plaštakos apimtis: ?
Būdinga spalva: bėra, kerša, kitos retesnės
Panaudojimas: jojimui
Kilmės šalis: Indija

Marwari žirgai Indijos Radžastano regione veisti jau 1212 mūsų eros metais, bet tiksli jų kilmė yra nežinoma.
Atšiaurios Radžastano dykumos sąlygos ir kruopštus veisimas davė vaisių: Marwari žirgai pasižymi nuostabia ištverme ir greičiu. Nuo seno šie žirgai buvo naudojami kare, tad buvo dresuojami nieko nebijoti: jie net ir sužeisti išnešdavo savo raitelį iš mūšio, nukritusį gindavo ir nieko artyn neprileisdavo.
Kadangi Marwari žirgais buvo leidžiama jodinėti tik kariams, taikos metais šie žirgai buvo apleisti. Apie 1990 metus buvo apskaičiuota, kad liko tik 500-600 Marwari veislės žirgų. Tada buvo uždraustas jų eksportas ir pradėtas veislės atgaivinimas.
Marwari žirgai pasižymi lyros formos ausimis – jų galiukai atgręžti vienas į kitą, kad liestųsi. Galva rafinuota, tiesaus profilio, plati tarp akių. Kaklas aukštas, šiek tiek riestas. Gogas išsivystęs, nugara trumpa ir stipri. Pasturgalis raumeningas ir stiprus, uodega išaugusi aukštai. Kojos ilgos, tvirtos, su stipriais sąnariais. Kanopos labai tvirtos. Kailis puikus, šilkinis.
Marwari siejami su Kathiawari arkliais, nes abi šios veislės pasižymi riestomis ausimis.
Marwari žirgai mokomi keturtakčio aliūro Revaal, kuris yra yra lygesnis ir patogesnis už risčią, ir naudojamas joti ilgas distancijas dykumose. Kaimo vietovėse Marwari žirgai mokomi ir „šokio“, kuris rodomas vestuvių ir festivalių metu. Kai kurie šiuos šokius lygina su aukštąja išjodinėjimo mokykla.
Marwari žirgų selekcijoje didelį vaidmenį atlieka ne tik išvaizda ar savybės, bet ir… plaukų verpetai. Liaudies įsitikinimu, jeigu žirgas turi plaukų verpetą žemiau akių(vadinamas „Anusudhal“), jo niekas nepirks. Ilgas verpetas ant kaklo, vadinamas „Devman“ laikomas laimingu. Taip pat, jei tam tikri verpetai aptinkami tam tikrose kūno vietose, paprastai ant pilvo, jie laikomi ypač nelaimę nešančiais. Dėl to kumeliukai gali būti nužudyti vos gimę. Vis dėlto, dauguma šiuolaikinių veisėjų veisia arklius ne pagal liaudies prasimanymus, o pagal Indijos Marwari arklių asociacijos standartus.
Retour en haut