Šiuolaikinės bežąslės kamanos buvo užpatentuotos 1893m, su pakeitimais 1912 ir 1915m.
Kamanos be žąslų nesukelia arkliui diskomforto nasruose, nežeidžia jautrios gleivinės, dantenų, liežuvio. Žirgai, kurie blogai jaučiasi su žąslais, dažnai geriau reaguoja į bežąsles kamanas. Šio tipo kamanos taip pat idealiai tinka tada, kai raitelis turi sunkią ranką arba kimbasi į pavadžius.
Bežąslės kamanos yra neleidžiamos daugumoje žirginio sporto varžybų, išskyrus ištvermės jojimą, rodeo ir kai kurias konkūro varžybas. Bandymai pasiekti, kad taisyklės būtų pakeistos, kol kas nedavė jokių rezultatų.
Hackamore – turbūt pati seniausia bežąslių kamanų rūšis, glaudžiai susijusi su vaquero (Meksikos kaubojų) žirgų treniravimo tradicijomis. Ji veikia ne per arklio nasrus, o per nosį, žandus ir pakaušį. Vietoje nosies dirželio dedamas kietas lankelis, per kurį ir veikiamas žirgas. Hackamore dalis, dedama ant nosies gali būti iš odinio dirželio, grandinėlės ar virvės. Veikimo principas: traukiant pavadį nosinis lankelis spaudžia viršutinę nosies kremzlės dalį, tuo pačiu spaudžiant grandinėlei ar dirželiui apatinį žandikaulį(smakrą). Hackamore nėra švelnesnė priemonė už žąslus. Nemokant ja naudotis arba blogai pritaikius galima žirgui netgi sulaužyti nosies pertvarą, sutrikdyti kraujotaką ir sukelti daug skausmo.
Mechaninis hackamore – jo principas panašesnis ne į hackamore, bet į laužtukų – tik tiek, kad veikiami ne arklio nasrai, o kitos snukio vietos. Šis hackamore turi ir svirteles, ir grandinėlę po smakru, tad yra griežtesnis ir netinkamai naudojamas gali sužaloti arklį.
Sidepull – modernesnis hackamore variantas, kurio pagrindinis privalumas tas, kad duodamos stipresnės komandos žirgui. Pavadžiai pritvirtinti prie žiedų abiejose pusėse. Jeigu patraukiami abu pavadžiai, sudaromas nosies spaudimas. Traukiant vieną arklys priverstas sukti galvą traukimo kryptimi. Šios kamanos būna įvairiausių dizainų, vienos jų žinomos kaip Kuko kamanos.
Kuko kamanos, užpatentuotos daktaro Kuko 1988m. Dviejų rūšių. Vienų kamanų dirželiai susikryžiuoja po žirgo žandikauliais ir susijungia viršugalvyje, ties karūna. Veikimo principas: traukiant pavadį spaudžiama nosis, žandikaulis ir viršugalvis. Kito tipo kamanų pavadžiai perverti per kamanų žiedus, eina per smakrą ir pritvirtinti prie kitos pusės kamanų žiedo. Veikimo principas: traukiant pavadį veikiamas smakras ir nosis.
Taipogi kaip žirgo valdymo priemonę galima naudoti ir virvelinį apynasrį (įprasti nelabai tinka, nes jie slankioja ir neišeina duoti tikslių komandų).