Ardėnas

Aukštis ties gogu: 153-163cm
Krūtinės apimtis: ?
Vidutinis svoris: 700 – 1000kg
Plaštakos apimtis: ?
Būdinga spalva: dereša, tamsiai pilka, kaštoninė, bėra
Panaudojimas: darbui
Kilmės šalis: Prancūzija
Originalus vardas: Ardennais

Ardėnai – sena veislė, kilusi iš kalnuoto Ardėnų regiono Prancūzijoje, prie pat Belgijos sienos. Atšiaurus klimatas natūraliai formavo ištvermingus ir stiprius arklius.

Ardėnas – kresnas ir kompaktiškas sunkusis arklys. Nors labai galingas ir stambių kaulų, šis arklys labai taikios prigimties. Galva vidutinio dydžio su tiesiu profiliu, su gana išsikišusiomis akiduobėmis ir didelėmis akimis. Kakta plokščia. Kaklas vidutinio ilgio ir išlenktas. Pečiai galingi, o krūtinė gili; nugara trumpa ir raumeninga ties juosmenimi, galūnės trumpos ir stiprios. Šitoks ardėno sudėjimas puikiai tinka sunkiam darbui.

Ankstesnieji ardėnai buvo žemesni, ir buvo naudojami ne tik ūkio darbams, bet ir jojimui. 1810m. į veislę buvo įlieta arabų, o vėliau ir anglų grynakraujų,peršeronų ir bolonės arklių kraujo. Šie bandymai pagerinti veislę nebuvo sėkmingi.

Prancūzijos revoliucijos, o vėliau ir Pirmojo pasaulinio karo metu ardėnai tarnavo kaip puikūs artilerijos arkliai. Stambesniojo tipo vystymąsi įtakojo agrikultūros plėtra, nors šiandien tebeegzistuoja ir mažesnysis tipas.

Žinomos ir kitos panašios veislės – Auxois ir dar sunkesnio sudėjimo Šiaurės ardėnas.